2017.12.05- én a iskolánk 10. B osztályos tanulói 29 fővel vettek részt a Hangszert a kézbe! programsorozaton. A Hangszert a kézbe! programsorozat az Emberi Erőforrások Minisztériuma és Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának védnöksége alatt valósul meg. Az egyhetes rendezvény célja, hogy minél közelebb hozza a gyerekekhez a zenét, és lehetővé tegye, hogy kipróbálják a hangszereket, amelyekkel nem biztos, hogy volt lehetőségük korábban találkozni. A Rómer Házban megrendezésre kerülő programok mind a kultúra szeretetéről és a gyerekek zene iránti fogékonyságának felkeltéséről szólnak. Az ott töltött két óra alatt a tanulók kipróbálhatták a hangszereket, énekeltek, megnézhették a stúdiók felszereléseit. A diákok nagyon aktívak voltak, és jól érezték magukat.